Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu 4 grudnia 2022 r.

1. II Niedziela Adwentu niesie pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Po wszystkich Mszach Św. ministranci przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na ten cel. Z tej okazji Episkopat Ukrainy skierował do na list.
  2. Msza Św. Roratnia codziennie, bez Niedziel, o g. 7.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami. Zachęcamy całe rodziny do uczestniczenia w tych Mszach Św. ku czci Matki Bożej.
  3. We wtorek 6 grudnia o g. 18.00 w zakrystii kościoła dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały pobraną miarę. Na g. 18.00 klasa A, na 18.30 klasa B, na g. 19.00 klasa C. Firma przyjmuje w tym czasie zaliczki – od chłopców na komże – 80 zł, od dziewcząt na sukienki 150zł.
  4. We Wtorek 6 grudnia wspomnienie Św. Mikołaja Biskupa.
  5. W Czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Msze Św. o g. 7.00 Roratnia, 10.00, 11.30 w Groszkach i 17.00.
  6. W Sobotę 10 grudnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej. Po Mszy Św. o g. 7.00 Bracia Różańcowi zapraszają do wspólnej modlitwy – Męski Różaniec..
  7. W Niedzielę 11 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe wraz z 40 godzinnym Nabożeństwem Adoracyjnym. Słowo Boże skieruje do nas Ksiądz Jan Noszczak – Jezuita, obecnie pracujący w Bydgoszczy, pochodzący z Mińska Mazowieckiego. Msze Św. w Niedzielę o g. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 w Groszkach i o 17.00, W poniedziałek, wtorek i środę o g. 7.00 Roratnia, 9.15 dla szkoły i przedszkola, 11.00, 13.30 w Groszkach, 16.30 i 18.30. Przez wszystkie dni rekolekcji spowiedź, kapłani spoza parafii przyjadą na spowiedź we wtorek i środę. Zachęcam do licznego udziału i dobrego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
  8. Pan Sławomir – Organista roznosi opłatki po rodzinach. Przyjmijmy Go z życzliwością.

Wtorek: Ul. Wojska Polskiego i Akacjowa

Środa: Warszawska

Piątek: Ul. Polna, Pocztowa, Ogrodowa

Sobota: Osiedle za szkołą.

• W zakrystii są jeszcze do nabycia Świece Caritas na stół wigilijny oraz kalendarze na Nowy Rok 2023. Świeca mała – 10zł, kalendarz – 20zł. Ilość świec i kalendarzy ograniczona.
  • W sklepach zbierane są dary na świąteczny stół dla biednych i potrzebujących. Bóg zapłać za wsparcie.
  • Jak to miało miejsce w poprzednich latach Duszpasterstwo Parafii, przy wsparciu ofiarodawców, przygotowuje paczki dla dzieci na Boże Narodzenie. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy już włączyli się w to dzieło.
  • Kancelaria w tym tygodniu czynna w – Poniedziałek, Wtorek, Środa i Piątek od 8.00 do 9.30 oraz w Poniedziałek i Piątek od 16.00 do 17.00. W pilnych sprawach proszę o kontakt z Ks. Proboszczem 798696193 lub Ks. Robertem – Wikariuszem 730785915.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy Św. przed kościołem ministranci rozprowadzają najnowszy tygodnik IDZIEMY.

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 27 listopada 2022 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy kolejny Adwent w naszym życiu. Czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, oczekiwania radosnego na przyjście Chrystusa.
  2. Msza Św. Roratnia codziennie, bez Niedziel, o g. 7.00. Przez uczestnictwo w tej Mszy oczekujemy na narodzenie Chrystusa Pana. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
  3. We Wtorek Święto Św. Andrzeja Apostoła.
  4. I Czwartek Miesiąca – o g. 21.00 zapraszamy na Godzinę Świętą oraz Adorację Najświętszego Sakramentu – jest to nasze przygotowanie do I Piątku Miesiąca.
  5. W I Piątek spowiedź od 6.30 do 7.15 i od 16.00 do 17.00 z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Msze Św. O g. 7.00 roratnia oraz o g. 17.00. Chorych odwiedzimy z Komunią Św. w tygodniu przed Świętami.
  6. I Sobota Miesiąca – Msza Św. roratnia o g. 7.00 i po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy Kółek Różańcowych.
  7. I Niedziela Miesiąca – po Mszy Św. o g. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne.

Poniedziałek: Falbogi, Mroczki

Wtorek: Wąsy i Wity

Środa: Kazimierzów, Ryczołek

Czwartek: Olszewice

Piątek: U. Zawoda i Trzcianka

Sobota: Ul. Mostowa.

• W następną Niedzielę zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  • Nawiązując do tradycji lat poprzednich zwracam się z prośbą do właścicieli sklepów na terenie Kałuszyna o umożliwienie zbiórki darów dla biednych i potrzebujących na Boże Narodzenie.
  •  W zakrystii są do nabycia Świece Caritas na stół wigilijny oraz kalendarze na Nowy Rok 2023. Świeca mała – 10zł, świeca duża – 20zł, kalendarz – 20zł. Ilość świec i kalendarzy ograniczona.