Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2024 r.

1. W okresie wakacyjnym spowiedź tylko przed Mszą Św. obecny jeden kapłan.
  2. Prowadzimy zapisy na pielgrzymkę do Lourdes we Francji, która odbędzie się w dniach od 17 do 21 października. Koszt wyjazdu: 1800 zł plus 350 euro plus autokar do Krakowa w obie strony: 130 zł. Zostało jeszcze 10 miejsc. Zapraszamy i zachęcamy do wyjazdu w to cudowne miejsce. Zapisy po Mszy Św. w zakrystii.
  3. W ostatnią niedzielę nasza wspólnota zebrała na poszkodowanych w nawałnicy 4200zł. Niestety poszkodowani bardzo podziękowali i nie przyjęli wsparcia. Pierwszy raz zdarza mi się taka sytuacja. Fundusze zatem poczekają na wsparcie dla innych.
  4. 22 lipca – poniedziałek – Święto Św. Marii Magdaleny.
  5. 23 lipca – wtorek – Święto Św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy.
  6. 25 lipca – czwartek – Święto Św. Jakuba Apostoła.
  7. Kancelaria czynna w wakacje tylko w poniedziałek i piętek od 8.00 do 9.30 oraz po kontakcie telefonicznym z Ks. Proboszczem – t. 798696193 – w tym tygodniu ks. Robert nieobecny.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy Św. pod chórem ministranci rozprowadzają najnowszy tygodnik IDZIEMY.

Ogłoszenia parafialne – XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2024 r.

1. W czwartek przez naszą parafię przeszła nawałnica. Szczególnie ucierpiało kilka gospodarstw we wsi Wity, Wąsy i Falbogi. Dlatego dziś po wszystkich Mszach Św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek dla poszkodowanych. Jesteśmy wspólnotą, która potrafi pomagać nie tylko obcym, ale także swoim. Bóg zapłać za wsparcie.
  2. W okresie wakacyjnym spowiedź tylko przed Mszą Św. obecny jeden kapłan.
  3. Nasza parafia oraz parafia Miłosierdzia Bożego w Warszawie organizuje wyjazd pielgrzymkowo – modlitewny do Lourdes we Francji. Nastąpiła zmiana terminu. Wyjazd będzie w dniach od 17 do 21 października. Wylot z Krakowa 17 października o godz. 11.15, przylot do Lourdes na godz. 14.00, wylot z Lourdes 21 października o godz. 19.50, przylot do Polski na godz. 22.40. Ilość miejsc to 24 na parafię. Koszt wyjazdu: 1800 zł plus 350 euro. Koszt autokaru do Krakowa w obie strony: 130 zł.  Z parafii przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie, i potem samolot do Lourdes. Zapraszamy. Zapisy po Mszy Św. w zakrystii.
  4. W środę na Mszy Św. o g. 17.00 przekazanie peregrynującego obrazu Św. Michała Archanioła. Obraz przekazują Chrościce. Odbiera wieś Ryczołek.
  5. Kancelaria czynna w wakacje w poniedziałek i piętek od 8.00 do 9.30 i po południu w piątek od 16.00 do 17.00  oraz po kontakcie telefonicznym z Ks. Proboszczem – t. 798696193 – w tym tygodniu ks. Robert nieobecny.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy Św. pod chórem ministranci rozprowadzają najnowszy tygodnik IDZIEMY.

Ogłoszenia parafialne – XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2024 r.

1. Dziś I Niedziela Miesiąca Lipca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 nabożeństwo Eucharystyczne i procesja wokół kościoła.
  2. Dziś gościmy Ks. Marka Lemiecha, proboszcza budującej się parafii w Wielgolesie Brzezińskim. Skieruje do nas Słowo Boże, a po Mszy Św. przed kościołem zbierze ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać za wsparcie.
  3. W okresie wakacyjnym spowiedź tylko przed Mszą Św. obecny jeden kapłan.
  4. Nasza parafia oraz parafia Miłosierdzia Bożego w Warszawie organizuje wyjazd pielgrzymkowo – modlitewny do Lourdes we Francji. Nastąpiła zmiana terminu. Wyjazd będzie w dniach od 17 do 21 października. Wylot z Krakowa 17 października o godz. 11.15, przylot do Lourdes na godz. 14.00, wylot z Lourdes 21 października o godz. 19.50, przylot do Polski na godz. 22.40. Ilość miejsc to 24 na parafię. Koszt wyjazdu: 1800zł plus 350 euro. Koszt autokaru do Krakowa w obie strony: 130 zł.  Z parafii przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie, i potem samolot do Lourdes. Zapraszamy. Zapisy po Mszy Św. w zakrystii.
  5. W czwartek 11 lipca Święto Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy. Jest to II Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 Msza Św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio.
  1. W sobotę, 13 lipca, już trzecia rocznica Śmierci Ks. Prałata Władysława Szymańskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy – Msza Św. o g. 17.00 z Różańcem Fatimskim
  2. Jest już stół do świec wotywnych – możemy zapalać świece w intencji, którą chcemy przedstawić Panu Bogu, za żywych oraz za zmarłych, za wstawiennictwem świętych Patronów, których relikwie mamy w naszej parafii. Ofiary za świece wrzucamy do skarbonki na stole wotywnym.
  3. Kancelaria czynna w wakacje w poniedziałek i piętek od 8.00 do 9.30 i po południu od 16.00 do 17.00  oraz po kontakcie telefonicznym z Ks. Robertem t. 730785915 – w tym tygodniu ks. Proboszcz nieobecny.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy Św. pod chórem ministranci rozprowadzają najnowszy tygodnik IDZIEMY.